Foto ter illustratie.
Foto ter illustratie. pixabay

Stap dichterbij bouwen kerk in Doornspijk

18 december 2023 om 06:00 Religie

De Hersteld Hervormde kerk Doornspijk/Nunspeet is een stap dichterbij de bouw van een eigen kerk gekomen. Deze moet verrijzen op een terrein naast landgoed Klarenbeek. 

Het college van Elburg heeft besloten het ontwerpbestemmingsplan voor de bouw van de kerk ter inzage te leggen. Wethouder Lyda Sneevliet geeft aan dat het plan mooi is ingepast in de omgeving en rekening is gehouden met het groen op die plek, de verkeersveiligheid en het parkeren op eigen terrein. Tot nu toe worden de kerkdiensten gehouden in de Hervormde kerk aan de Zuiderzeestraatweg. De gemeenteraad van Elburg heeft het plan eerder al besproken. Naar aanleiding daarvan moest een onderzoek worden gehouden onder de leden om hun bereidheid mee te verhuizen naar een nieuw eigen kerkgebouw. 

Aanleiding was dat ook leden te kennen hadden gegeven liever in de Hervormde kerk te blijven kerken, gezien de historie van dopen en trouwen die hen met dit gebouw verbindt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie