
Stadsvisie unaniem aangenomen door gemeenteraad Elburg
12 oktober 2023 om 15:30 EconomieMet het unaniem aannemen van de stadsvisie kunnen ontwikkelingen in dit gebied worden behandeld. “Het rode licht is eraf”, zo gaf wethouder Lyda Sneevliet aan. Jarenlang was er wel sprake van het indienen van plannen, maar daaraan kon door het ontbreken van de stadsvisie geen invulling aan worden gegeven.
Wijnand Kooijmans
Hetgeen niet betekent dat het voorstel van het college van burgemeester en wethouders geheel ongeschonden door de raad kwam. Zo is een streep gezet door het gedeelte dat voorschreef dat maximaal tien procent van de oppervlakte van het tuinencomplex mag worden bebouwd.
Dat is van belang voor een afweging van een voorstel dat er ligt in het gebied Molenkamp een complex woningen te realiseren. Een initiatief hiertoe ligt al bij het college van burgemeester. Het vraagt echter meer bebouwing van het gebied dan de genoemde tien procent. De woningen moeten onder meer zorgen dat de monumentale theekoepel binnen het beschermd stadsgezicht behouden kan blijven.
Door de raad werden ook twee moties aangenomen met alleen de stem van de SGP fractie tegen. Het betreft de plannen van de volleybalvereniging EVV en de voetbalvereniging ESC. In de eerste motie wordt het college opgeroepen zo spoedig mogelijk met het bestuur van EVV in gesprek te gaan over de huidige wensen van EVV. In juni 2020 heeft de raad een amendement aangenomen waarin is vastgelegd dat de gemeente een locatieonderzoek uitvoert naar de realisatie van de noodzakelijke voorzieningen voor EVV.
Gert-Jan Hoeve geeft als indiener van de motie aan dat hiermee bestuurlijke verwachtingen zijn gewekt die niet of onvoldoend zijn waargemaakt of gecommuniceerd. Door er nu aan een datum van eind dit jaar aan te verbinden willen de indieners van de motie zekerheid dat er ook daadwerkelijk aan de slag wordt gegaan.
Wethouder Willem Krooneman geeft aan dat de motie overbodig is omdat de gesprekken al zijn gepland. EVV wil na de voorzitterswisseling eerst intern op een rij zetten hoe men vereniging in Elburg wil zijn. Daarna volgt het gesprek met hem als wethouder. Dat er vertraging is opgetreden noemt de wethouder onder meer een gevolg van de corona pandemie. Hoeve wil echter dat er verder geen onduidelijkheid ontstaat, zoals rond het al of niet indienen van een businesscase voor een accommodatie. De vereniging moet nu trainen op vier verschillende locaties.
De raad nam ook een motie aan waarin het college wordt gevraagd zo spoedig mogelijk met ESC in gesprek te gaan over de komst van een vijfde voetbalveld. Het ontbreken van voldoende velden maakt dat de vereniging inmiddels zestien jeugdleden op een wachtlijst heeft gezet. De voorstemmers van de motie vinden dat de vereniging niet langer moet hoeven wachten.
Wethouder Bertus Jeensma zegt inmiddels al met de vereniging om tafel te zitten. De partijen in de raad, uitgezonderd de SGP, willen echter zekerheid voor het eind van dit jaar te worden geïnformeerd over de stand van zaken. LEV had het liefst gezien dat de motie betrekking heeft op alle sportverenigingen gezien de waarde van het sporten.










