De vlaggen zullen thuis bezorgd worden
De vlaggen zullen thuis bezorgd worden Eigen beeld

Gratis regenboogvlaggen in Oldebroek door oldebroekvooruit.nl

4 oktober 2026 om 10:00 Maatschappelijk Ingezonden

Inwoners van de gemeente Oldebroek kunnen gratis een regenboogvlag aanvragen via oldebroekvooruit.nl/vlag. Aanleiding voor de actie is Coming-Outdag aankomend weekend. Initiatiefnemer Kjeld Mooi roept mensen op de vlag op zaterdag 10 oktober te hijsen.

Coming-Outdag is jaarlijks op 11 oktober. Op die dag is er wereldwijd aandacht voor het moment waarop lhbti+’ers openlijk uitkomen voor wie ze zijn. Deze actie vindt echter een dag eerder plaats. Mooi legt uit waarom: “De zondag is voor veel mensen in Oldebroek een belangrijke dag, die al een andere invulling heeft. Daarom hijsen we de vlag op zaterdag 10 oktober. Dan kunnen meer mensen aanhaken.”

“Met een vlag aan je gevel laat je op een eenvoudige manier zien dat iedereen erbij hoort,” vervolgt hij. “Juist in een dorp maakt het verschil als je weet dat je buurtgenoten achter je staan. Hoe meer vlaggen er zaterdag wapperen, hoe mooier.”

Ook voor wie de boodschap steunt maar moeite heeft met de regenboogvlag, heeft Mooi een suggestie: “Hang dan de Nederlandse of Oldebroekse vlag uit. Op 10 oktober is die boodschap net zo helder. Het hoeft geen reden te zijn om niets te doen.”

De eerste vlag wil hij die ochtend samen met anderen hijsen. “Het lijkt me mooi om dat moment te delen met wie daar behoefte aan heeft. Waar we dat precies doen, weet ik nog niet. Suggesties zijn welkom.”

Aanvragen kan tot donderdag 8 oktober 12.00 uur via oldebroekvooruit.nl/vlag, zolang de voorraad strekt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie