Burgemeester Tanja Haseloop – Amsing en Christien van ’t Ende – van Tiel (2de van l.).
Burgemeester Tanja Haseloop – Amsing en Christien van ’t Ende – van Tiel (2de van l.). Gemeente Oldebroek

Lintje voor actieve vrijwilligster

23 november 2021 om 19:09 Lokaal

‘Christien van ’t Ende: creatief en zeer zelfstandig’

HATTEMERBROEK - Christien van ’t Ende – van Tiel heeft op 18 november een koninklijke onderscheiding uitgereikt gekregen door burgemeester Tanja Haseloop – Amsing. Dit vond plaats tijdens het 40-jubileum van De Zonnebloem Wezep in De Bouwakker. De Wezepse kreeg de decoratie opgespeld door haar dochter. 

Van ‘t Ende ontving haar onderscheiding vanwege haar jarenlange vrijwillige inzet voor diverse organisaties. Zo is zij al ruim 26 jaar betrokken bij De Zonnebloem Wezep. ,,Zeg je Christien, dan zeg je De Zonnebloem, en zeg je De Zonnebloem dan zeg je Christien. Ze is vrijwilligster in hart en nieren’’, aldus één van de bestuursleden van de afdeling.

De Zonnebloem organiseert sociale, recreatieve en creatieve activiteiten voor mensen die er zelf niet zo gemakkelijk meer op uit kunnen. Niet alleen voor de organisatie, maar juist ook voor de deelnemers neemt Van ‘t Ende hier een belangrijke rol in. Ze is één van de vaste gezichten, kent alle deelnemers en staat altijd klaar met een helpende hand of een luisterend oor.

Van ’t Ende is daarnaast al 26 jaar coördinator van de collecte voor de Nierstichting, bezorgt sinds een jaar of zes het activiteitenboekje van Stichting Welzijn Ouderen en is ruim 21 jaar vrijwilliger bij Veldheem. Ze wordt omschreven als een wervelwind en creatief, zelfstandig en meedenkend. Als Van ’t Ende aanwezig is, is het altijd gezellig. Ze begeleidt activiteiten, verzorgt maaltijden en is voor allerlei activiteiten inzetbaar. Haar bijdrage voor Veldheem is daarmee van grote betekenis voor de organisatie en voor de bewoners.

Organiseren zit Christien in het bloed. Dat doet ze bij de Zonnebloem dan ook volop. Zij coördineert de vrijwilligers voor het bezoekwerk, de Avondvierdaagse, allerlei uitjes en de bootreizen. Zij zorgt er bovendien voor dat de gasten van De Zonnebloem ook in coronatijd niet vergeten worden.

,,Met zo’n langdurige inzet voor de leefbaarheid van Hattemerbroek en Wezep is deze koninklijke onderscheiding niet alleen zeer verdiend, maar is deze bovendien van harte gegund. U heeft oog voor de medemens, springt bij waar dat nodig is en maakt zo voor veel mensen het leven keer op keer een stukje mooier”, aldus de burgemeester.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie