Houwitser M110 8 inch. Foto: H.H. Wittink
Houwitser M110 8 inch. Foto: H.H. Wittink H.H.Wittink

Open Monumentendag Legerplaats bij Oldebroek

4 september 2025 om 14:45 Activiteiten

Tijdens de jaarlijkse Open Monumentendag - met als thema (militair) Erfgoed en Architectuur-  op zaterdag 13 september opent ook de Legerplaats bij Oldebroek de deuren. 

“In dit jaar waarin het museum het 75-jarig bestaan viert, pakken we extra uit”, vertelt Sietske Koelink van het Nederlands Artillerie Museum. “Aan de Open Monumentendag werken de drie aanwezige musea op de Legerplaats bij Oldebroek weer mee: Het Nederlands Artillerie Museum, het Museum van de Rijdende Artillerie en het geheimzinnigste museum van Nederland namelijk, het Inlichtingen Museum. We geven uitgebreid invulling aan het thema ‘(militair) Erfgoed en Architectuur’ door het binnen en buiten opstellen van oud en nieuw materiaal van de Landmacht, specifiek gericht op de artillerie, het openstellen van de paviljoens (alle panden met een monumentale status), het openstellen van de officierscantine (gebouw 230) en de Wachtmeester Kruithofkantine (gebouw 236).”

Verder zijn er veel extra activiteiten. Zo zijn er drie zogenaamde re-enactment groepen aanwezig namelijk: de Bossche Schutterij met het optreden van de artillerie in de Napoleontische tijd, een KNIL-groep, die de infanterie in Nederlands-Indië uitbeeldt en een Koude Oorloggroep met een verbeelding van een bivak en materieel uit de Koude Oorlog. Daarnaast zijn er nog andere attracties met onder ander de bediening van een 25 Ponder (Engels veldgeschut uit de Tweede Wereldoorlog) met het afgeven van een schot op ieder heel uur en niet te vergeten het optreden van het Reünie Orkest Artillerie voor de officierskantine (aanvang 11.30 uur). Ook zijn er verschillende kinderactiviteiten zoals verkleden en schminken en verschillende wargaming en andere activiteiten in de Wmr Kruithofkantine. “Verder is een ‘Static Show’ op de zogenaamde Meteoplaat van oud -Tweede Wereldoorlog en Koude Oorlog- en nieuw materieel zoals onder andere de Pantserhouwitser, de Boxer, de Fennek en de nieuwe verworven Multi Missie Radar.” Ze vervolgt: “Voor het vervoer naar de twee andere musea (Rijdende Artillerie en Inlichtingen Museum) wordt gezorgd door een pendeldienst met militaire 3-tonners op via een hop-on hop-off manier. Tenslotte worden er verschillende militaria verkocht zoals boeken, uniform uitrustingsstukken, schildjes, munitiekisten en dergelijke. Voor de inwendige mens zorgen we ook: bezoekers kunnen terecht op het Horecaplein.”

De Open Dag duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Toegang tot het terrein is via de bovenpoort van de Legerplaats bij Oldebroek aan de Eperweg ter hoogte van hectometerpaal 41,9. Volg de borden ‘Nederlands Artillerie Museum. Parkeren kan op de parkeerplaats voor de ingang en anders worden bezoekers doorverwezen naar het Korpsplein.

 Tijdens een eerdere open dag. Foto: H.H.Wittink
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie