Afbeelding
Henk de Ruiter

Nieuwe mozaïekbankjes in Noordeinde

15 oktober 2026 om 12:00 Algemeen

In Noordeinde zijn deze week een betonnen rustbankje en twee kleinere zitplekken voorzien van fleurige, handbeschilderde mozaïektegels.

Begin oktober vond het zevende Kunstweekend Eigenheimers in Noordeinde. Tijdens een expositie toonden 40 inwoners hun nieuwe kunst- of ambachtswerken. “Het aantal van 40 deelnemers op circa 300 inwoners is zeer hoog te noemen, maar ook het niveau en diversiteit van de geleverde kunstwerken maakten indruk op de burgemeester, die het kunstweekend geopend heeft”, vertelt Hans van de Wetering. “Zodanig dat ze voorstelde om de expositie ook in het gemeentehuis te doen zodat het langer zichtbaar kan zijn voor een grotere groep mensen.” Over dit idee gaan de bestuursgroep Eigenheimers en deelnemers zich beraden. 

Door Marieke ten Berge is een ontwerp voor mozaïek tegels gemaakt, geïnspireerd door de workshops die eerder op de basisschool zijn gehouden. Het inkleuren van de mozaïek tegels was ook één van de workshops. Deze mozaïektegels waren op maat gebakken en werden na het inkleuren afgebakken door Ruth van Exel. Zij heeft de mozaïektegels op betonnen rustbankjes aangebracht die buiten voor het dorpshuis staan. “Wandelaars en fietsers kunnen even uitrusten, je kan er op de regiobus wachten en ouderen kunnen er samen komen voor een praatje waarbij je uitkijkt op de polder Oosterwolde,” licht zij toe. 

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie