Paasliederen vanaf de kerktoren van de Lambertuskerk.
Paasliederen vanaf de kerktoren van de Lambertuskerk.

Paasliederen vanaf de kerktoren in Oldebroek

2 april 2026 om 14:30 Algemeen

Blazers van Christelijke Muziekvereniging Concordia spelen op zondagmorgen 5 april, eerste paasdag, paasliederen vanaf de kerktoren in Oldebroek.

Al meer dan twintig jaar beklimmen een aantal muzikanten van de lokale muziekvereniging, iets over half acht, de toren van de Dorpskerk in Oldebroek om vervolgens bovenin de toren om acht uur klaar te staan. “Om precies acht uur zal een van onze leden op de Sjofar (red. een hoorn die in de joodse eredienst wordt gebruikt) spelen”, vertelt Kees Pruim. “Daarna schallen er een aantal trompetten vanaf de toren en worden enkele paasliederen ten gehore gebracht. Vooral bij mooi weer zullen dan over Oldebroek, maar ook in de wijde omgeving de bekende Paasliederen klinken. Door de jaren heen komen er steeds meer luisteraars naar het Lambertusplein om van dichtbij de liederen te horen. Iedereen is welkom.” 

Volgens de muzikanten is de reikwijdte van de instrumenten groot genoeg om een flink deel van Oldebroek te beslaan. “Uit ervaring weten we dat wie de ramen even openzet of in de voortuin gaat staan, de liederen ook heel goed kan horen.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie