Afbeelding
Barry Wensink

Duidelijkheid gewenst over asielzoekers en statushouders

1 februari 2025 om 17:10 Politiek

Anita Kloosterman (CDA) wil meer duidelijkheid over het aantal asielzoekers dat moet worden opgevangen binnen de gemeente en over de stand van zaken rond de huisvesting van statushouders.

Het betreft onder meer of de opgave van 150 asielzoekers die in het kader van de spreidingswet aan de gemeente was opgelegd inmiddels is verlaagd naar zesendertig.

Verder wil ze informatie over de stand van zaken op dit moment rond de opvang van asielzoekers en of er afspraken zijn gemaakt met omliggende gemeenten. Ze vraagt het college van burgemeester en wethouders of de gemeente haar aandeel kan leveren door eventueel andere gemeenten op de Veluwe te ondersteunen bij de komst van locaties voor de opvang van asielzoekers of wat er anders nodig is de taakstelling als gemeente Elburg te halen. Ze wil ook weten hoe het college de raad maar ook de inwoners van Elburg informatie gaat verstrekken en op welke termijn dit gaat gebeuren.

Kloosterman vraagt zich af of het juist is dat de gemeente voor 1 juli van dit jaar 55 statushouders moet huisvesten. En of het klopt dat de gemeente 38 statushouders volgens de verplichting een huis had moeten aanbieden terwijl dat maar voor zeven personen is gelukt. Waarbij aangegeven wordt dat het CDA bekend is dat een aantal statushouders een tijdelijke plek heeft op het Veluwe Strandbad.
Het college wordt gevraagd welk plan er is de statushouders een goede huisvestingsplek te bieden en welke acties tot nu toe zijn ondernomen om hen zo’n plek aan te bieden.  

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie