
EDENS Plants & Creations nieuwe Cosponsor VSCO’61.
14 februari 2023 om 19:44 Kunst IngezondenVSCO’61 heeft afgelopen vrijdag op sportpark De Heughte haar nieuwe Cosponsor EDENS Plants & Creations uit Wezep mogen begroeten. De broers Christiaan en Henrik Rietberg, onder toeziend oog van vader Bert Rietberg, en VSCO’61 bestuurslid commerciële zaken Sjoerd Kwakkel ondertekenden daartoe de driejarige Cosponsorovereenkomst. Ook werden nieuwe reclameborden in de vernieuwde huisstijl officieel overhandigd aan de club. Voor EDENS, verkozen tot het beste Gelders familiebedrijf van het jaar 2022, was er veel dank en waardering voor de steun aan VSCO’61. Een fraai bloemstuk werd overhandigd aan de familie Rietberg, waarna een toost volgde op een vruchtbare samenwerking tussen sponsor en club.
Het begon allemaal in 1972 toen Henk en Coby Hoekert aan de Stationsweg in Oldebroek hun kwekerij opstartten. Naarmate de groei vorderde, werd nabijgelegen grond aangekocht aan de Klocklaan in Oldebroek met een oppervlakte van 1,9 hectare. Gezien de vele beperkingen om door te kunnen groeien is de kwekerij in 1986 verhuisd naar een perceel van 17 hectare aan de Zuiderzeestraatweg 410 tussen Wezep en Oldebroek, ook wel bekend als ‘de Oldhorst’, naar het tegenoverliggende landgoed. Vanuit deze locatie ging de afzet niet langer richting particuliere verkoop, maar via de Bloemenveiling in Aalsmeer, naar handelaren en exporteurs door heel Europa.
In de loop van de jaren kwamen er meer kinderen van Henk en Coby in het bedrijf werken. Dochter Wijnanda, schoonzoon Bert Rietberg, oudste zoon Wichert, zoon Rutger met schoondochter Jeannet en jongste zoon Matthias. In 2001 heeft deze tweede generatie de volledige aandelen overgenomen van Henk Hoekert. Samen met een team van betrokken medewerkers is hard gewerkt om het bedrijf verder te continueren. Inmiddels zijn ruim 40 medewerkers werkzaam bij het beste Gelders Familiebedrijf van het jaar 2022.
In december 2021 zijn de aandelen officieel overgedragen aan de derde generatie, de broers Christiaan en Henrik Rietberg. Zij zijn inmiddels eindverantwoordelijk voor de visie, strategie en bedrijfsvoering van het bedrijf. Een nieuwe generatie, een nieuwe visie en een nieuwe bedrijfsuiting. Na jaren Boomkwekerij Hoekert / Edens Creations te hebben geheten werd het familiebedrijf vanaf 1 september 2022 officieel: ‘EDENS Plants & Creations’
Afgelopen vrijdag werden op sportpark De Heughte de handtekeningen gezet onder de driejarige verbintenis door de Edens-directeuren Christiaan en Henrik en VSCO’61-bestuurslid Sjoerd Kwakkel. De trotse vader Bert keek met instemming naar de officiële gebeurtenis. Ook werd aan VSCO’61 de nieuwe reclameborden in de actuele huisstijl officieel overhandigd voor zowel het hoofdveld als veld 2. Een heel hartelijk dankwoord werd EDENS Plants & Creations toegesproken, waarna de nieuwe Cosponsor een fraai bloemstuk ontving als blijk van grote waardering voor de steun aan VSCO’61.








