Er komt een grote tent in Oosterwolde te staan.
Er komt een grote tent in Oosterwolde te staan.

Motorsport en meer tijdens Herfstfestijn in Oosterwolde: ‘Er is van alles te doen’

15 september 2025 om 06:00 Activiteiten

Het laatste weekend van september zijn er volop activiteiten in Oosterwolde. Net als voorgaande jaren rijden er op zaterdag oude motoren en zijspannen door de straten tijdens de Classic Demo Race. Onder de noemer ‘Herfstfestijn 2025’ is er op vrijdag echter ook van alles te doen. “Voor jong en oud”, geeft Gerrit Jan Veldhoen aan.

Barry Wensink

Ze willen er een geweldig weekend van maken. Zoveel is wel duidelijk als Veldhoen tekst en uitleg geeft. “Door het groter worden van het evenement met de motoren is er voor gekozen om een grote tent te plaatsen. Die komt in een weiland tegenover de Driemerkenweg en bij de Groote Woldweg. In voorgaande jaren stond daar altijd een klein tentje en nu dus een groot exemplaar. Het biedt ruimte om ook andere dingen te organiseren.”

Hij gaat verder: “Op vrijdagochtend hebben we ontspanning voor senioren. Dan moet je denken aan een ontmoetingsmoment met koffie en gezelligheid. Verder wellicht een film kijken en/of verhalen over vroeger vertellen, maar dat weten we nog niet precies. ‘s Middags na schooltijd worden de basisschoolkinderen verwacht in de tent. Dan is er een kindertheater.  Aan het einde van de middag volgt de Oosterwolde city-run. Dit is een sportieve uitdaging met afstanden van 2,7 kilometer, 3,6 kilometer en 6,5 kilometer voor kinderen, gezinnen en lopers. Het gaat voor een deel over het circuit waar de volgende dag de motoren rijden. Inschrijven voor deze run kan via de website www.mtto.nl en het is gratis voor de jeugd tot en met 14 jaar. Vervolgens is er een sponsoravond voor iedereen die wat heeft met motorsport. Dan zijn inmiddels ook de coureurs gearriveerd die op zaterdag gaan deelnemen aan de races. Die komen bijeen in het rennerskwartier. In de tent is dan dus een gezellige avond.” 

Het jonge motortalent Levi Flier komt praten over zijn favoriete sport en Dirkjan Grootkarzijn neemt een aantal interviews voor zijn rekening. “Verder gaat Evert van ‘t IJssel hopelijk oude anekdotes vertellen over de motorsport.” Het wordt gezien als een prima gelegenheid om te netwerken.

Op zaterdagochtend 27 september zijn de trainingen voor de deelnemende motorsporters en ‘s middags volgen de verschillende, spannende, races. Al met al een weekend vol plezier, actie en gezelligheid in Oosterwolde. “Dit jaar dus nog spectaculairder dan voorgaande jaren en we hopen dan ook veel mensen te mogen verwelkomen”, besluit Gerrit Jan Veldhoen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie