Afbeelding
NWVfoto.nl

ESC verslaat Elspeet met 4-0 en handhaaft zich in vierde klasse

9 juni 2024 om 11:01 Voetbal

Hij komt in het ESC-tenue het veld op, gaat er in het gekregen shirt van ASVD van af en in de negentig minuten die er tussen liggen vermaakt hij de toeschouwers met weergaloze acties en twee doelpunten. Donny Mulder, over hem hebben we het, schenkt de Elburgers in Hierden een fraai afscheidscadeau. Zijn bijdrage is in vele opzichten bepalend voor de 4-0 overwinning in de beslissingswedstrijd tegen Elspeet.

Dick van der Veen

Het hele seizoen al is een manco aan stootkracht de voornaamste oorzaak voor het feit dat ESC tot het spelen van de nacompetitie is veroordeeld. Trainer Raoul Jesserun spreekt in de voorafgaande week de wens uit dat het er als het op aankomt allemaal toch uit gaat komen. Hij wordt op zijn wenken bediend, Nu de kansen wel worden verzilverd weet ESC zich verzekerd van een langer verblijf in de vierde klasse waarin het door een speling van het lot waarschijnlijk liefst vier tegenstanders uit de directe omgeving gaat ontmoeten. De wens daartoe zal vijfvoudig bij de KNVB in de brievenbus vallen. 

Hoe anders is het voor Elspeet dat een machtige eindsprint niet kan bekronen. Het is niet bepaald zo dat ESC de finale domineert. Het is een wedstrijd die lang gelijk op gaat, maar waarin de pure klasse van Mulder doorslaggevend is. Na ruim een half uur lanceert hij vanaf de zijlijn een projectiel dat via de verste paal inslaat: 1-0. Of het zo ook is bedoeld? “Wie dat veronderstelt geef ik geen ongelijk”, zegt hij met een knipoog.

Elspeet stroopt de mouwen op, maar de hechte Elburger defensie geeft niets weg. Het blijft bij een aantal, dat ook geen gevaar oplevert. Als Mulder zich aan zijn dubbele bewaking onttrekt en ESC op 3-0 zet is het uit en over. Matthijs Friki mag nog wat minuten maken en beloont zijn trainer met een wonderschoen treffer in de kruising. Eind goed al goed dus voor Jesserun. “We hebben een betrouwbare sluitpost, vier klasse verdedigers en met de stuwende krachten van Jesse Jansen en Luca van der Hulst als aanjagers hebben we uiteindelijkndelijk de wedstrijd kunnen beslissen. En, oh ja, voorin hebben onze jongens het hele seizoen weer goedgemaakt.”

Beide ploegen verdienen een groot compliment voor de wijze waarop ze dit gevecht aangaan met respect voor elkaar. Dat blijkt al vooraf als er in de bestuurskamer gebak wordt geserveerd met het logo van ploegen er op aangebracht. Reen duel dat nooit over de scheef gaat en daarmee als voorbeeldgevend kan worden bijgeschreven. Elspeet toont zich een goed verliezer, weet dat het in de finale van de competitie betere beurten heeft afgeleverd, maar moet wel de tweede opeenvolgende degradatie incasseren. Hoe moet ESC zich in het nieuwe seizoen zonder Mulder zien te redden. 

Jesserun: “Hij nam het elftal toen het er op aankwam bij de hand, zette de lijnen uit en werkte zich een slag in de rondte. Deze jongen verdient het om op een hoger niveau te spelen.” Ook Richard Boer en Matthijs Frik haken af. Dat geeft andere spelers de gelegenheid om de gaten in te vullen in een competitie die bij voorbaat al één is om te likkebaarden. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie