
Unieke Elburger raadsvergadering met hamerstukken
10 april 2023 om 08:01 EconomieDe gemeenteraad van Elburg krijgt maandag 17 april te maken met een novum. Voor er het eerst komen er alleen maar hamerstukken aan de orde. Dat werd duidelijk tijdens de oordeelsvormende vergadering waarin meerdere onderwerpen aan de orde kwamen.
Wijnand Kooijmans
Zo stemt de raad in met het voorkeursrecht dat door het college van burgemeester en wethouders is gelegd op gronden aan de Lageweg in Doornspijk. Dit voor de bouw van een nieuw multifunctioneel centrum, de eventuele verplaatsing van de christelijke basisschool De Regenboog en woningbouw. Ten aanzien van de vraag waarom twee stukken grond buiten het voorkeursrecht zijn gehouden geeft wethouder Henk Wessel aan dat het ene terrein al eigendom is van de gemeente. Het tweede stuk grond is in handen van een projectontwikkelaar maar gelegen binnen het vogelbeschermingsbied. De kans dat daar gebouwd mag worden is zeer klein. Mogelijk denkt, zo geeft Wessel aan, de projectontwikkelaar dat de gemeente dit stuk grond nog eens nodig heeft. “Maar ik kan niet in zijn hoofd kijken.”
LEV is van mening dat de plannen niet bijdragen aan de gewenste betere oversteekbaarheid van de Zuiderzeestraatweg West. Maar ziet het wel van belang voor de leefbaarheid van het betreffende gebied.
Els Baauw (VVD) moet erkennen weinig in Doornspijk te komen. “Maar dat gaat veranderen. Tijdens de verkiezingsbijeenkomst in Doornspijk heb ik wel gezien dat een nieuw gebouw hard nodig is, niets ten nadele van de mensen van De Deel.” Er zijn nog wel bezwaren tegen het opleggen van het voorkeursrecht ingediend. Daarover moet later een besluit worden genomen.
De raad stemt ook in met het plan voor de eerste fase van de Hokseberg in ’t Harde. Cees Dijkhuizen (CDA) vindt het van belang dat een fors aandeel van de 72 te bouwen woningen in de sociale sector wordt gerealiseerd en ook een flink deel in de betaalbare koop. Daarmee komt, zo heeft hij berekend, het aandeel betaalbare woningen uit op zeventig.
Els Baauw zoomt nog wel een uitspraak van Prins Bouw door het hoofd dat de grond zo duur wordt dat het moeilijk wordt betaalbare woningen te bouwen. Die kan ze wat betreft Wim Bijl (Samen Vooruit) uit haar hoofd zetten. “Hij deed dit als projectontwikkelaar en niet als gemeente.”
Wethouder Willem Krooneman gaat zich inzetten om het gewenste aantal maatwoningen te realiseren. Bij het vinden van locaties is het probleem dat er veel bezwaren zijn bij omwonenden. Als voorbeeld noemt hij de Vaarbekerweg waar wel een locatie is gerealiseerd die niet dagelijks of wekelijks tot klachten leidt. Er zijn momenteel wel twee locaties in beeld. “Maar ook die zullen niet met gejuich worden ontvangen”, zo verwacht de wethouder.
Aan de Koeweg in ‘t Harde maakt een agrarisch bedrijf plaats voor een burgerwoning. Hierbij ontstond alleen wat discussie rond het benutten van de vrijkomende hoeveelheid stikstof. Van die mogelijkheid wordt geen gebruik gemaakt omdat dit te veel haken en ogen meebrengt.








