
Scouting Gustaaf Adolfgroep ontvangt Zweedse deelnemers Explorer Belt.
30 juni 2026 om 07:55 Algemeen Ingezonden‘Scouting Gustaaf Adolfgroep op ’t Harde ontvangt bijzonder internationaal bezoek. Twee Zweedse scouts verblijven één nacht op Oostloo (het terrein van de scouting groep) tijdens hun deelname aan de Explorer Belt.
De Explorer Belt is een unieke uitdaging: een tiendaagse expeditie, waarin de scouts maar liefst 160 km te voet afleggen. Bovendien zijn er voorwaarden verbonden aan de tocht. Er is een beperkt budget vastgesteld en voor overnachtingen is het bedrag zelfs nul. “In Zweden is dat geen probleem, want daar mag je overal je tent opzetten, maar in Nederland is dat heel anders”, zo vertelt één van de scouts.
De expeditie is niet alleen een uitdaging, maar geeft ook inzicht in de Nederlandse cultuur en levenswijze. De overnachting in ‘t Harde vormt één van de tussenstops tijdens hun tocht door Nederland. Voor de Gustaaf Adolfgroep heeft het bezoek een extra bijzonder tintje. De scoutinggroep is vernoemd naar de Zweedse koning Gustaaf Adolf, waardoor de komst van Zweedse scouts voelt als een mooie en passende verbinding. Door gastvrijheid te bieden aan de Zweedse deelnemers levert de Gustaaf Adolfgroep een bijdrage aan hun expeditie. Het biedt bovendien een mooie gelegenheid voor scouts uit de twee landen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te ontmoeten.
De eerste kennismaking begon overigens al op een typisch Zweedse manier. In hun bericht aan de groep openden de Zweedse scouts hun brief met het vriendelijke woord “Hej”, de Zweedse begroeting voor “hallo”. Een klein detail dat direct zorgde voor een glimlach.













