
Nieuwe locatieleider Agnieten College Wezep: ‘Aandacht is de basis van waaruit ik wil werken’
22 augustus 2023 om 06:00 LokaalHet Agnieten College in Wezep start het nieuwe schooljaar met een nieuwe locatieleider in de persoon van Elke van Putten.
Hanneke Bloemendaal
Als ze haar elektrische fiets parkeert, vertelt ze dat ze vlakbij de rode brug woont, in Zwolle, samen met haar partner en twee van hun zeven kinderen uit hun samengestelde gezin. “In principe wil ik zoveel mogelijk op de fiets komen. Fietsen vind ik zo veel fijner dan autorijden! Sterker nog, ik heb niet eens een auto.” Elke houdt van buiten zijn: van tuinieren en van fotograferen, maar ook lezen vindt ze heerlijk. Ze heeft 20 jaar ervaring in het onderwijs, werkte als docent en teamleider op het Veluws College Mheenpark in Apeldoorn.
“Ik heb daar met heel veel plezier gewerkt, maar zocht een andere uitdaging. Zo werd ik schoolleidersopleider op Windesheim. Dat heb ik anderhalf jaar gedaan tot ik me realiseerde dat ik mensen aan het opleiden was voor het werk dat ik zelf het leukste vind. Ik miste echt het middelbaar onderwijs. Dus toen ik de vacature voor locatieleider op het Agnieten College zag, heb ik geen seconde geaarzeld. De rondleiding door Peter Gerritsen, degene die ik opvolg, vergrootte mijn enthousiasme voor deze baan enorm. Peter vertelde dat er hele leuke dingen gebeuren op het Agnieten, dat ze zich niet alleen een persoonlijke school noemen, maar het ook echt zijn. Er is veel aandacht voor elkaar. Aandacht is het kernwoord, de basis van waaruit ik wil werken. Hoewel ik geen structurele lestaak heb -ik zal incidenteel Nederlands en wiskunde geven- ben ik wel een schoolleider die veel contact met de leerlingen zal hebben. Ik wil horen wat zij belangrijk vinden. Ik ben me er ook van bewust dat het Agnieten een zekere maatschappelijke rol heeft in Wezep. Als school kan je je niet afzijdig houden van wat er in het dorp gebeurt. Hoe wordt er met jongeren omgegaan, welke maatschappelijke activiteiten zijn er, wat speelt er?”
Het Agnieten College is een christelijke school. Wat betekent dat voor haar? “Een christelijke identiteit gaat voor mij vooral over includeren. Over respect hebben voor elkaar en niemand buiten sluiten. Iedereen moet zich veilig en welkom voelen op onze school.” Met een groot deel van het team heeft ze al kennisgemaakt: de eerste indruk was warm en hartelijk. “Vanuit het team is de wens uitgesproken om toe te werken naar gespreid leiderschap waarbij (nog) meer gebruik wordt gemaakt van de specialiteiten van collega’s. Landelijk staan er ook een aantal dingen op stapel waaronder het doorontwikkelen van basisvaardigheden en burgerschap. Hierin gaan wij als school ook stappen nemen. Verder wil ik het aantal leerlingen stabiel houden. Daar heeft onder meer de mate van bekendheid van de school mee te maken. Hier heb ik een aantal ideeën over. Tot slot ben ik ook benieuwd naar hoe ouders participeren in de school. Eerst ga ik even ‘landen’, daarna ga ik me focussen op kennismaken.” Ze besluit: “Ik heb heel veel zin om te gaan beginnen!”














