
’t Harde ligt op kampioenskoers ondanks puntenverlies in Heerde
14 mei 2023 om 13:08 LokaalAls SEH in de 95e minuut alsnog langszij komt stort de wereld voor ’t Harde even in. Wanneer luttele minuten later doordringt dat Apeldoorns Boys in Garderen onderuit is gegaan, slaat de stemming om. Zaterdag thuis tegen Noord Veluwe Boys kunnen de Hardenezen na zeven magere jaren eindelijk weer een promotie realiseren.
Dick van der Veen
Dat alles is nog niet bekend als we naast een geëmotioneerde trainer René van ’t Goor in de dug out kruipen. De wedstrijd van de concurrent loopt nog, nadat ze wegens onregelmatigheden was gestaakt. “We hebben vandaag nagelaten om een reuze stap te zetten richting kampioenschap. De 3-3 is het resultaat van een slechte wedstrijd, waarin we als zo vaak een ruime voorsprong uit handen geven.”
Het vervolg van de analyse smoort in de omhelzing van een supporter die ‘het hok’ binnen stormt om uit te schreeuwen dat de concurrent drie punten verspeelde. Natuurlijk tovert dat een glimlach op het strakke gezicht van een jongen van de club, die zó graag de vereniging terug wil brengen op de plek waar ze thuis hoort. Het goede nieuw gooit bij hem het realisme niet overboord, zoals blijkt uit zijn beschouwing van de 96 minuten. Eerst even de feiten.
’t Harde loopt binnen 13 minuten naar een comfortabele voorsprong door een treffer van Stan Timmers, die een puntgave voorzet van Pascal van Hulsteijn binnen werkt en een benutte strafschop van Henk Elskamp. Direct nadat Rowin Moerenhout de achterstand verkleint leidt een volgende schaarse aanval van ’t Harde weer tot een treffer, dit keer geproduceerd oor Stefan Marsman.
Je hebt geen moment de idee dat groen-wit deze partij gaat winnen. SEH is blijft de bovenliggende partij die twee twee benutte penalty’s van Christian Vonderman nodig heeft om in de euforie te schieten, want met dat ene punt is SEH in veilige haven.
Terug naar de analyse van René van ‘t Goor. “We begonnen al slecht, wat wordt gemaskeerd door twee doelpunten van onze kant. Het is bekend dat SEH met veel lange mensen de bal in de zestien pompt. Je moet dat bestrijden met druk aan de zijkant te zetten. Je ziet dat wij dat niet allemaal kunnen opbrengen. Hoe vervelend voor ons, de remise is voor de Heerdenaren meer dan terecht.””
In de tumultueuze tweede helft is de jonge arbiter Jos Olsman het padje kwijt. Dat gebeurt op vlaggetjesdag: kort na elkaar keurt hij op aangeven van de grensrechters twee zuivere doelpunten af. SEH kan er niet mee omgaan; trainer Edwerd Schuring rent het veld in en mag achter de omheining. Met een reeks fraaie reddingen houdt Marc van de Streek zijn team overeind. Totdat hij zich diep in blessuretijd verslikt en in plaats van de bal een hijs te geven deze in de voeten van een tegenstander werpt wat via een handsbal tot de genoemde tweede Heerder strafschop leidt.
“We moeten beter voor de dag komen zaterdag om de kroon op het werk te zetten. Ik heb al twee weken slecht geslapen en dat zal tot de nacht van zaterdag op zondag wel zo blijven”, gunnen we Van ’t Goor het laatste woord.
















