De brand in 't Harde van eerder dit jaar.
De brand in 't Harde van eerder dit jaar.

Meer aandacht nodig voor brandveiligheid op het schietkamp

18 juli 2026 om 06:00 Natuur en milieu

De gemeente Nunspeet wil dat Defensie in de nieuwe vergunning voor het artillerie schietkamp (ASK) meer aandacht besteed aan de brandveiligheid. In de ontwerp vergunning worden meerdere brandrisicovolle activiteiten benoemd, waaronder schietoefeningen, springactiviteiten, kruitverbranding en proeven met explosieven.

Wijnand Kooijmans

Daarbij zijn diverse preventieve en repressieve maatregelen vastgelegd, zoals de inzet van de bedrijfsbrandweer, bluswatervoorzieningen, organisatorische en technische veiligheidsvoorzieningen en meld- en beheersmaatregelen bij ongewone voorvallen.
De recente brand op het ASK heeft volgens het Nunspeetse college van burgemeester en wethouders laten zien dat brand een reëel risico is met mogelijk grote consequenties voor de samenleving. De conclusie van het college is dat de huidige brandveiligheid operationeel is geborgd, maar dat het voorkomen van brand, mede in het licht van een veranderend klimaat, heroverweging en aanvullende maatregelen noodzakelijk maakt.
Vermeld is onder meer dat tijdens de kruitverbranding altijd de (bedrijfs)brandweer aanwezig moet zijn binnen de inrichting. Gezien de grote oppervlakte van het terrein wil het college een betere onderbouwing als het gaat om de vraag of dit in de directe omgeving is van de kruisverbranding.
Klimaatverandering leidt tot langere droge periodes, hogere temperaturen en een verlenging van het natuurbrandseizoen. Dit vergroot naar de mening van het Nunspeetse college de kans op intensieve en gelijktijdige natuurbranden wat kan resulteren in schaarste aan brandweercapaciteit, noodzaak tot prioritering en verhoogde risico’s voor omgeving en natuur. Om die reden wordt gevraagd de in de vergunning opgenomen voorschriften rond de brandveiligheid op het ASK aan te scherpen.
Het ASK wordt voor een klein deel uitgebreid. Ook voor een deel op Nunspeets grondgebied.

Vrees voor schaarste als het gaat om de inzet van brandweerkorpsen op het ASK ´t Harde

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie