De komst van arbeidsmigranten naar de Berkenweg zorgde onder meer voor bezwaren
De komst van arbeidsmigranten naar de Berkenweg zorgde onder meer voor bezwaren Wijnand Kooijmans

Aantal bezwaarschriften tien procent gestegen

16 augustus 2023 om 06:00 Economie

Het aantal bezwaarschriften dat in 2022 is ingediend in de gemeente Elburg is met tien procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. In totaal werden 67 bezwaren ingediend. Er was sprake van een stijging van het aantal bezwaarschriften. Het ten einde lopen van het coronavirus wordt als mogelijke reden genoemd.

Wijnand Kooijmans

De behandeling van de bezwaarschriften is over twee kamers verdeeld. In de eerste kamer komen vooral bezwaren die zijn gericht tegen het verlenen van een vergunning of betrekking hebben op handhaving. In Elburg werd met veertien bezwaren het meest geageerd tegen het verlenen van omgevingsvergunningen. Handhaving en invordering van dwangsommen waren goed voor vier bezwaren.

Tweemaal werd bezwaar gemaakt tegen het wegslepen van een voertuig, eenmaal tegen sluiting van een pand vanwege de handel in drugs. Ook het weigeren van een ontheffing van de winkeltijdenwet stuitte op één bezwaar, zoals ook een aanlijn/ of muilkorfverbod goed was voor een bezwaarschrift.
Van de bezwaren werden er door het college van burgemeester en wethouders van Elburg in deze kamer vijf niet ontvankelijk verklaard en negen ongegrond. Drie werden gegrond en één deels ongegrond en gegrond. Elf bezwaren werden ingetrokken, van negen is de procedure nog niet afgerond. Vier personen werd meegedeeld dat op andere wijze tegen een genomen besluit beroep moest worden aangetekend.

Het betekent dat in deze kamer maar zeven procent van de bezwaren gegrond werden verklaard. Dat vijf bezwaren niet ontvankelijk werden verklaard is vooral een gevolg van het niet herstellen van gebreken die werden geconstateerd in het bezwaar. Eenmaal was het procesbelang verstreken en één bezwaar was gericht tegen een besluit dat niet voor bezwaar in aanmerking komt.
Bij het gegrond verklaren was er tweemaal sprake va een gebrekkig onderzoek naar de juiste feiten en omstandigheden waardoor er geen sprake was van een deugdelijke motivering. Tweemaal werd een bezwaar gegrond verklaard op inhoudelijke gronden, eenmaal was de vergunning inmiddels al van rechtswege verleend omdat het college van burgemeester en wethouders niet tijdig een besluit hadden genomen.

In kamer twee worden vooral de bezwaren tegen de participatiewet en de Wet maatschappelijke ondersteuning behandeld. Het aantal bezwaarschriften is met 24 vrijwel gelijk gebleven, er was slechts sprake van één bezwaarschrift minder. In de toelichting geeft de bezwarencommissie van de gemeenten Elburg en Nunspeet aan er geen verklaring voor te kunnen geven waarom ieder jaar het aantal bezwaarschriften in deze kamer hoger ligt in Elburg dan in Nunspeet.

Van de bezwaren in deze kamer werden er elf ongegrond verklaard en één gegrond. Niet ontvankelijk waren twee bezwaarschriften, tien werden er ingetrokken terwijl er nog één in behandeling is. Het wordt opvallend genoemd dat 55 procent van de bezwaarschriften is ingetrokken. Veelal na een nadere toelichting of het aanpassen van de beslissing.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie